Рекомендуем ознакомиться

На Гачок Кропивницкий

Кропивницкий Водоканал

Центр Занятости Кропивницкий

Кропивницкийский областной музыкально-драматический театр им. Кропивницкого (новое фото)

Дендропарк (вебкамеры)

ЖЕКи

Кропивницкийгаз

Рынок Европейский

Как написать заявление в милицию

Маршрутки Кропивницкийа

В/Ч А-0680

Перечень религиозных течений

Образование в Кропивницкийе


Рейтинг шкідливих продуктів


Є такий жарт, що найприємніше в світі або аморальне, або веде до ожиріння. Й справді найсмачніші продукти виявляються найшкідливішими. ЗМІ вирішили скласти рейтинг шкідливих продуктів, провівши опитування 5 фахівців у сфері харчування.

Кожен експерт привласнював продуктам за шкідливість певне місце. За перше давали 5 балів, за друге - 4 бали, третє - 3 бали, четверте - 2 бали, п\'яте - 1 бал. Експерти відзначали, що в такому рейтингу є частка відносності: їх аргументи зводилися до того, що все індивідуально, залежить від дози шкідливого продукту і початкового рівня здоров\'я.
1 місце - 12 балів
Чіпси. Сама технологія виготовлення чіпсів (гідрогенізація рослинного масла) веде до утворення канцерогенних синтетичних жирів та інших канцерогенів (акриламіду, бензопирена). Нагадаємо, що канцерогени провокують появу раку.
Чіпси вперше придумали і приготували аж в 1853 році! На жаль, чіпси жахливо калорійні, в 100г чіпсів міститься до 500 ккал!

Лимонад. При надмірному вживанні порушує обмін речовин (із-за надлишку цукру), синтетичні фарбники часто викликають алергії, а вуглекислий газ (бульбашки) - підвищення кислотності шлункового соку, що приводить до гастриту.
Солодка газована вода – її винайшли ще в 19 столітті в Америці. Вона сприяє утворенню карієсу, вимиває кальцій з кісток. Напій з бульбашками допомагає прискоренню всмоктування цукру. Тим самим підвищуючи вміст цукру в крові, як при діабеті. Сильно газована вода, особливо холодна, сприяє спазмам стравоходу і травмує його, викликаючи мікроскопічні крововиливи і розриви слизистої оболонки.

2 місце - 7 балів
Фастфуд. Під цим поняттям перш за все уживаються біляш, хачапури, картопля-фрі інші, які готуються в киплячій рослинній олії, яку використовують багато разів. Через що в ній утворюються канцерогени.

Хот-дог – достатньо калорійна і жирна їжа для нашого організму. Рецепт був привезений спочатку емігрантами до Німеччини. Охрестили хот-догами цю їжу тому, що багато торговців подорожували разом зі своїми таксами, які були схожі на маленькі, товсті сардельки, а лотки з хот-догами прозвали собаковозами.

Гамбургер – вперше про нього дізналися в 1889 році. Це було фірмове блюдо Луіса Лассена. Він купував нежирну яловичину, смажив її та клав між двома тостами.

3 місце - 6 балів
Дешеві ковбаси. Дуже часто не містять нічого натурального і наповнені фарбниками, ароматизаторами та іншою синтетикою, безпеку якої для здоров\'я не доведено.
Копчені вироби. У копченому м\'ясі та рибі часто накопичується бензопирен - один їх сильних канцерогенів.
Кетчупи і майонези. Майонези часто містять канцерогенні синтетичні транс-жири, а кетчупи з крохмалем - синтетичні добавки, безпеку яких для здоров\'я не доведено.
4 місце - 4 бали
Овочі і фрукти, забруднені промисловими викидами. У овочах і фруктах, вирощених з використанням нітратів, зібраних поблизу промислових підприємств, автодоріг, концентруються бензопирен та інші канцерогени.
Продукти з консервантами. Як правило, консерванти містять глютамат натрію - токсична для організму речовина, що викликає головні болі, спазми судин, порушення обміну речовин.
Крабові палички – їх отримують з відходів переробленої риби, які підфарбовують рожевими смужками. Навіть кішки їх не їдять. А ви?

5 місце - 3 бали
Маргарини (спреди). Шкідливі за тієї ж причини, що і чіпси: містять канцерогенні трансгенні жири.
Кондитерські вироби з великим змістом жиру і цукру. Регулярне вживання таких солодощів - один з найкоротших шляхів до порушення обміну речовин (до цього призводить надлишок жиру і цукру).
Злакові. На білий хліб і інші злакові у людей часто спостерігається харчова несумісність.
6 місце - 2 бали
Кофеїнові стимулятори. До них відносяться кава та енергетичні напої. Безпечна доза кави - 2-3 чашки в день, енергетичні напої можна пити здаля безпеки взагалі не щодня. Перевищення веде до виснаження нервової системи.
Молоко. Продукт, на який у людей часто спостерігається харчова несумісність.
7 місце - 1 бал
Домашня консервація. Нерідко готується з порушенням технології, тому стає причиною смертельних отруєнь, наприклад отруєння ботулотоксином.
Морозиво. Часто містить синтетичні загусники й ароматизатори, які можуть уповільнювати обмін речовин.
Жувальна гумка – її роблять з ПВА (полівінілацетатного пластика) при додаванні синтетичних ароматизаторів, фарбників і підсолодувачів .

Експерти:
Олександр Мартинчук, дієтолог, гастроентеролог Українського НДІ харчування,Борис Скачко, дієтолог, заввідділенням реабілітації медцентру «Юстас», Валентина Кульчицкая, провідний співробітник Інституту екогігієни і токсикології,Іван Козярін, завкафедри гігієни харчування Національної медакадемії, професор, Світлана Фус, дієтолог, гастроентеролог НПЦ \"Віріа\".БудАгро пропозиції
Заправка принтеров в Кропивницкийе

Погода в Кропивницком на сегодня


Кропивницкий 
Главное

 

А также