Рекомендуем ознакомиться

На Гачок Кропивницкий

Кропивницкий Водоканал

Центр Занятости Кропивницкий

Кропивницкийский областной музыкально-драматический театр им. Кропивницкого (новое фото)

Дендропарк (вебкамеры)

ЖЕКи

Кропивницкийгаз

Рынок Европейский

Как написать заявление в милицию

Маршрутки Кропивницкийа

В/Ч А-0680

Перечень религиозных течений

Образование в Кропивницкийе


Професійний техогляд – безпека на дорогах


За останні 5-6 років автомобілів в Україні побільшало, відповідно й ризики аварійності значно зросли. Тому гостро постало питання, які заходи треба вжити, щоб убезпечити дорожній рух.

На разі існує проблема в забезпеченні виконання статті 35 Закону України «Про дорожній рух», оскільки відповідно до тексту нової редакції даної статті, перевірка технічного стану транспортних засобів проводиться виключно акредитованими в установленому порядку суб’єктами господарювання . Постанова Кабміну України №607 передбачає наявність перехідного періоду тривалістю три роки. Тобто до 2012 року протягом цього часу до проведення техоглядів будуть допускатися як акредитовані лабораторії, так і атестовані. А вже з 2012 року – тільки акредитовані. Процедура атестації та акредитації дещо схожі, але рівень вимог до останньої значно вищий.

«Постанова зроблена дуже вірно. Перехідний період має бути, без нього не обійтися як без засобу для акредитації достатньої кількості випробувальних лабораторій», – переконаний начальник Центру підтвердження відповідності ДТЗ та послуг ДП «Укрметрстандарту» Володимир Лободенко. На сьогодні працює 21 акредитована лабораторія по всій Україні. Такої кількості для потреб проведення техогляду дуже мало. Окрім того, менше половини з акредитованих лабораторій не мають змоги проводити весь перелік вимірювань. У Києві існують лише чотири відповідні установи, і тільки три з них на момент уповноваження мали змогу проводити повний об’єм випробувань.

Атестованих лабораторій в Україні налічується більше півтисячі, але практично жодна з них нездатна проводити усі необхідні процедури техогляду. Поки що фахівці бачать єдиний вихід з цієї ситуації – ще один перехідний період, протягом якого до проведення даних робіт будуть залучатися атестовані лабораторії, які гарантуватимуть дооснащення, що відповідатиме вимогам стандарту.

Більше 95% підрозділів МВС, які раніше проводили ці роботи, взагалі не мали можливості здійснювати кваліфікований інструментальний технічний огляд, що включає контроль гальмівних властивостей, викидів забруднюючих речовин, зовнішніх світлових приладів, рульового керування та інших елементів конструкції.

На виконання постанов КМУ № 606, 607, спільним листом МВС України і Держспоживстандарту в регіони направлено Тимчасове положення про надання суб’єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду. Відповідно до цього положення у кожному регіоні України створена комісія з уповноваження суб’єктів господарювання на право проведення перевірок технічного стану у складі представників Міністерства транспорту та зв’язку України, Департаменту ДАІ МВС України і Держспоживстандарту. Цими комісіями вже уповноважено 420 суб’єктів господарювання, в тому числі 16 у місті Києві. Доступну інформацію про суб’єкти господарювання можна знайти на сайті Департаменту ДАІ МВС України.

Науково-технічний Центр підтвердження відповідності ДТЗ та послуг – є структурним підрозділом Укрметртестстандарту. Центр перевіряє автомобілі, автобуси, тролейбуси, мотоцикли, мопеди, причепи, напівпричепи, які виготовленні в Україні або ввозяться на її територію, а також складові частини транспортних засобів, здійснює послуги з ремонту та технічного обслуговування.

За результатами робіт Центру Укрметртестстандартом оформлюються та видаються сертифікати відповідності в системі УкрСЕПРО, які необхідні для митного оформлення та першої реєстрації дорожнього засобу в органах ДАІ.

У своєму складі центр має власну акредитовану НААУ випробувальну лабораторію та співпрацює з іншими вітчизняними та зарубіжними лабораторіями такої ж спеціалізації. Лабораторія оснащена всім необхідним обладнанням і може перевірити транспортний засіб за 15-20 хв., всього за день близько 70 машин. Володимир Лободенко зазначає, що за 4 місяці функціонування до лабораторії звернулося лише близько 200 транспортних засобів, тобто лабораторія залишається завантаженою менш ніж на 4%. В. Лободенко також вказав і на основні проблеми, які стримують удосконаленні процедури техогляду – це відсутність нормативно-правових документів, передбачених Постановою № 1036. А саме порядок перевірки технічного стану, порядок визначення вимог технічного стану, технічні вимоги до засобів перевірки технічного стану, відсутність єдиної затвердженої форми протоколу перевірки ТО, яку повинно розробити Мінтранс та зв’язку України.

Завдяки реформуванню системи дорожньо-транспортного обслуговування та викорінення техоглядів «на око» можна буде сподіватися на покращення рівня безпеки та екології на Українських дорогах.

Інформаційна довідка

- Вартість проведення перевірки технічного стану транспортного засобу Науково-технічним центром підтвердження відповідності ДТЗ та послуг ДП «Укрметртестстандарту» коштує 120 грн.

- Ст. 121 ч. 1 про КУпАП (Кодекс України «Про адміністративні порушення») – за управління транспортним засобом із технічними недоліками штраф від 340 до 425 грн.

- Для керівників автопідприємств за випуск на лінію транспортних засобів із технічними недоліками штраф від 680 до 850 грн.

- Якщо лабораторія видала протокол перевірки технічного стану задовільний, а транспортний засіб має технічний недолік, на відповідальну особу лабораторії накладається штраф, 1530-1700 грн. При повторному порушенні, лабораторія позбавляється права проведення тестових робіт.

- Легкові автомобілі проходять перевірку один раз на 2 роки, автобус – раз на півроку, мотоцикл – щороку.Алла Попова

за матеріалами

прес-служби ДП «Укрметртестстандарт»БудАгро пропозиції
Заправка принтеров в Кропивницкийе

Погода в Кропивницком на сегодня


Кропивницкий 
Главное

 

А также